Your address will show here +12 34 56 78
Miško sodinimas
MIŠKO SODINIMAS

Profesionaliai pasodintas miškas yra svarbus ekologinis veiksnys ir vertingos medienos šaltinis. Šis darbas reikalauja specifinių žinių ir įgūdžių. Tik kokybiškas, tinkamoje vietoje ir teisingai pasodintas miško sodmuo gali sparčiai augti ir tapti sveiku brandžiu medžiu. 

Atkuriant mišką po vykdytų plynų kirtimų yra svarbu tinkamai paruošti dirvą. Būtina suprasti dirvožemio fizikines bei chemines savybes, drėgmės režimą. Atsižvelgiant į vietos sąlygas, turi būti naikinamos minkštųjų lapuočių ir krūmų ataugos, šalinamos žolės, naikinami kenkėjų ir ligų židiniai. Pašalinus visas kliūtis ne tik sudaromos tinkamos sąlygos medeliams prigyti ir augti, bet ir mažinamas želdinių priežiūros poreikis ateityje.

Miško atkūrimo arba įveisimo sėkmę lemia sodmenų parinkimas, sodinimo laikas, būdas, gylis, naudojami įrankiai bei atlikto darbo kokybė. Vieta kiekvienam sodinukui parenkama individualiai, atsižvelgiant į dirvožemio derlingumo varijavimą, šlaitų ekspoziciją, kitus aplinkos veiksnius. Tinkamai pasodinti medeliai auga sveiki, tiesūs, kol viena dieną tampa puikiu mišku. 

  • Text Hover