Jaunuolynų ugdymas
Pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus, miško savininkas yra įpareigotas ne tik atsodinti kirtavietę, bet ir atlikti želdinių priežiūros darbus ateinančius 20 metų. Želdinių priežiūra po miško atkūrimo skirstoma į du etapus: žolės pjovimą ir jaunuolynų ugdymą.
Žolės pjovimas yra pirmasis želdinių priežiūros etapas. Nuo miško kirtimo iki jo atsodinimo neretai praeina 2–3 metai, per kuriuos kirtavietėje suveši įvairi žolinė augalija bei minkštieji lapuočiai, kurie pirmaisiais metais stelbia pasodintus medelius. Todėl svarbu 2–3 metus po miškasodžio atlikti žolės pjovimo darbus, kol tikslinės medžių rūšys peraugs žolę ir ji praras stelbiančias savybes. Pirmaisiais metais, kol sodinukai ar žėliniai maži, svarbus itin didelis darbuotojų kruopštumas ir atidumas, kad būtų išsaugoti brangūs medeliai ir miško savininkas išvengtų pakartotinių išlaidų.
Jaunuolynų ugdymo darbai dažniausiai atliekami 5–6, 9-10 ir 15–18 augimo metais, po miško sodinimo darbų (su sąlyga, kad prieš tai keletą metų buvo atliekamas stelbiančios žolės šalinimas). Pagrindinis jaunuolynų ugdymo tikslas – suformuoti norimą medyno tankumą ir jo rūšinę sudėtį. Kirtimų metu yra pašalinami tikslines rūšis stelbiantys medžiai, krūmai ir kita augmenija, formuojamas reikiamas medyno tankumas. Per tankiai augantys medžiai pasižymi geru aukščio, tačiau mažu skersmens prieaugiu. Tokie medžiai nėra atsparūs vėjo bei sniego daromai įtakai, todėl pernelyg tankiuose medynuose dažnesnės vėjolaužos ir sniegolaužos. Vėjo ir šlapio sniego padaryta žala jauniems medynams gali būti itin nuostolinga, ypač 10–20 augimo metais. Profesionaliai ugdomi medžiai auga sparčiau, sukaupia didesnę biomasę, mažiau šakojasi, užauga tiesesni ir sveikesni. Tinkamai prižiūrėto miško vertė yra didesnė.
Miško priežiūra – tai sunkus, įgūdžių ir žinių reikalaujantis darbas, kurį vertėtų patikėti profesionalams. Esame subūrę geriausią Lietuvoje šį darbą išmanančių ekspertų komandą, kurių ilgametė patirtis Europos miškuose gali užtikrinti, kad iš savo miško ateityje gausite didžiausią įmanomą naudą.